mobilmenuiconmobilsearchicon

PATİLİ DOSTLARIMIZ VE HALILARIMIZ

Tarih: 01.08.2022 14:38
PATİLİ DOSTLARIMIZ VE HALILARIMIZ
Evcil dostlarımız yapıları gereğince istemsizce halılarımızı üzerinde tüyleri veya dışkıları ile kirletebilir. VG Halı olarak patili dostlara sahip ev sahiplerine halı temizliği konusunda birkaç ipucu vermek istedik.

PATİLİ DOSTLARIMIZ ve HALILARIMIZ

Bir canlıya konforlu alan sağlamak, sağlık ve güven aşılayabilmek, huzurlu bir yaşam sürmek ve sürdürebilmek, günün stresinden onları severek uzaklaşmak için evcil dostlar edindiğimizde ve onların bakımını sağlarken, hem onlar hem de sizler için önemli bir detay daha var. En çok kullandığımız halılarımızın bakımı ve temizliği. Evcil dostlarımız yapıları gereğince istemsizce halılarımızı üzerinde tüyleri veya dışkıları ile kirletebilir. VG Halı olarak patili dostlara sahip ev sahiplerine halı temizliği konusunda birkaç ipucu vermek istedik.

PATİLİ DOSTUMUZUN PATİSİNİ TEMİZ TUTALIM
               
Dışarıda gezip eğlendikten sonra eve döndüğümüzde hafif nemli bir bez veya havlu ile kapının önünün de patilerimizi ve aralarını detaylıca temizlemek hem onları hem de temas edecekleri yüzeylerde iz bırakmalarının önüne geçecektir. İlk başlarda bu işlem için biraz istemsiz davransalar da bunun iyi bir şey olduğuna inanacaklardır.


HALI PUDRASI EN BÜYÜK YARDIMCINIZ
               
Kendilerini stres altında hissettiklerinde ya da henüz tuvalet eğitimi tamamlanmamış olduğunda dostlarımız halılarınıza tuvaletlerini yapabilirler. Bu durum gerçekten can sıkıcı olabilir ancak bu durum engellenebilir. Dostumuzun gerekli tuvalet eğitimi öncesinde halınız böyle bir durumla karşılaşırsa. Bölgeden ivedi bir şekilde nem ve dışkı alınmalıdır. Evcil hayvanlar için alerjik madde içermeyen halı şampuanı ile bölge temizlenmeli ve çok fazla bilinmese de evcil hayvan besleyenler için çok gerekli olan bir materyal olan Halı Pudrası ile bölgeye müdahale edilmesi önemlidir. Halı pudrası içerisindeki enzimler halılarınızdaki idrar lekesi ve kokusunu kaplar ve daha sonra bu idrarı emer. Bu sayede kötü koku oluşumu engellenirken, bölgede iz kalmadığı için dostlarımız tekrar aynı bölgeye idrarını gerçekleştirmeyecektir. Halı pudrası görevini yaptıktan sonra elektrik süpürgesi ile çekilmesi gereklidir. Pudralar kusmuk, idrar ve dışkı sorununa karşı etkili bir çözümdür. Kabartma tozları da bu işlemde işe yarayabilir.


DÜZENLİ SÜPÜRMEK ÖNEMLİ

Dostlarımızın sahip olduğu tüyler doğal yollarla dökülmektedir. Bu durum özellikle mevsim geçişlerinde yoğunlaşır. Hem hijyen hem görüntü açısından bu durum sorunlara yol açabilir. Evcil bir dost edindikten sonra süpürme işlemini sıklaştırmak önemlidir. Son dönemlerde yaygınlaşan robot süpürgeler bu işlemi bizler için kolaylaştırabilir, ancak ufak bir hatırlatma; robot süpürgeleri dostlarımız tuvalet eğitimini tamamladıktan sonra kullanmalıyız, daha büyük sorunlara yol açabilir.


MAMALARIMIZI DOĞRU SEÇMELİYİZ
               
Dostlarımızın sağlığı ve halılarımızın temizliği için önemli bir detay; mama seçimi. Dostlarımıza vermiş olduğumuz mamalarda tercihte bulunurken yapay renklendirici boya bulundurmaması önemlidir. Bu tarz gıdalar temizlenmesi muhtemel olmayan izler bırakabilir.


UZUN TIRNAKLAR
               
Dostlarımızın doğal olarak tırnakları uzayabilir ve bu tırnaklar özellikle özene bezene aldığımız halılarda yıpratıcı olabilir. Düzenli olarak dostlarımızın tırnaklarının kesilip törpülenmesi hem onların hijyen ve sağlığı hem de temas ettikleri halılarımızın uzun süre ilk günkü görünümünü korumasının da yardımcı olacaktır. Bu işlem biraz zor olabilir ancak internette bu işlemi kolaylaştırırken eğlenceli hale getiren çeşitli videolar mevcut.


DÜZENLİ OLARAK PROFESYONEL HALI YIKAMA DESTEĞİ ALIN
               
Evlerinizde uygulamış olduğun tüm yöntemler halılarınızı derinlemesine temizlemez. Hem halıların uzun ömürlü olmasını hem de evinizde hijyen sorunu oluşmaması için güvendiğiniz, profesyonel ekipler tarafından halılarınızın yıkanması büyüm önem arz etmektedir. Makinede yıkanabilir halı sahibiyseniz bu durum kolay olacaktır ancak halınızın böyle bir özelliği yoksa özellikle yazdan kışa ve kıştan yaza geçişlerde halılarınız yıkanması gerekmektedir.

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...